Pred prvou jazdou je potrebné priniest vyplnené oba dokumenty:

Potvrdenie pred jazdou

Prihláška na hodiny/kurzy

Všetci jazdci do 18 rokov sú povinní jazdiť s prilbou /na hlave :) /, ideálne aj s vestou/na trupe/, pričom osobám starším ako 18 rokov sa tento outfit vrelo odporúča :). Máme dobré, pokojné, slušné a prevažne poslušné a vychované kone, ale ako všetci milovníci koní dobre vieme, sú to plaché zvieratá a vždy ich môže vyplašiť nejaká tá útočná letiaca igelitová taška, prípadne nevychovaný psík či človek. A v tom prípade je lepšie keď si prípadný možný pád odnesie prilba alebo vesta a nie hlava alebo rebrá jazdca.

Ponúkame vám:

Možnosť tráviť svoj voľný čas v spoločnosti koní ako aj jazdenie na koni, v prekrásnom areáli Závodiska š.p, dostihovej dráhy. Pre začiatočníkov aj pokročilých jazdcov, deti aj dospelých, ktorí majú radi nielen jazdu na koni ale najmä kone ako také, chcú im byť bližšie, niečo sa naučiť o koňoch ako takých, spoznávať krásy jazdy na koni a zároveň chcú stráviť voľný čas v rodinnej atmosfére.
Majte, prosím, na pamäti, že v OZ DARKONA jazdíte na koňoch rekreačných, ktorých milujú všetci členovia OZ DARKONA a považujú ich za svojich kamarátov. Naše koníky si v živote prešli rôznymi životnými skúškami a zaslúžia si láskavé a férové zaobchádzanie. Vďaka takému zaobchádzaniu a celkovému manažmentu sa tešia dobrému zdraviu a psychickej pohode a vďaka tomu vám dávajú to najlepšie zo seba a to je vzácny pocit súhry jazdca s koňom. Možno nepodávajú vrcholové výkony na športových kolbiskách, no denne rozdávajú radosť deťom a dospelým, ktorí zavítajú do OZ DARKONA. A to je zasa odmenou pre nás, ktorí sa o činnosť OZ DARKONA staráme. Najväčšou odmenou pre nás, cennejšou ako zlatý pohár a farebná stužka, je úsmev človeka a spokojnosť koní. ĎAKUJEME

Jazdecká hodina 60 minút – jednotlivá

Odporúčame pre jazdcov vo veku od 10 rokov do „kedy zdravotný stav dovolí“
Prebieha celá na koni / 60 minút/, pričom si vyhradzujeme približne 5-10 minút na prispôsobenie strmeňov jazdcovi /každý máme inú dĺžku nôh/ a základné inštrukcie / podľa toho ako sa nám koník vyspal a akú má v daný deň náladu – veď aj ten kôň je len človek/, na začiatku hodiny.
Každá jazdecká hodina sa začína a končí cca 5 minútami kroku /aj najlepší športovci sveta sa pred svojimi najlepšími výkonmi zahrievajú a po nich zasa uvoľňujú/, Priebeh jazdeckej hodiny /klus, cval, samostatné jazdenie bez lonže/ prispôsobujeme schopnostiam a znalostiam jazdca ako aj povrchu jazdiarne a bezpečnostným pravidlám, pričom sa dôraz kladie v prvom rade na bezpečnosť a komfort jazdca ale aj koňa / tak ako jazdec, tak ani kôň nechce z jazdiarne odchádzať s mizernou náladou a nechuťou k čomukoľvek ďalšiemu, naopak sme radi ak sa koník na svojho jazdca vždy teší/. Z tohto dôvodu sa zameriavame na presnú výuku správneho sedu a ovládania koňa, formou správnych pomôcok /systém: kopni ho, daj mu bičom alebo trhni oťažou – ten sa u nás nepestuje, jazdíme tak aby nás kôň mal rád a to čo od neho žiadame plnil z radosti a nie strachu/.
Odporúčame dostaviť sa aspoň 5 minút pred začiatkom hodiny pre prípad bezplatného zapožičania ochranných pomôcok ako je bezpečnostná prilba, vesta alebo chrániče nôh /nech prilba netlačí, vesta nepôsobí ako stredoveké mučenie a v nohách funguje krvný obeh po celý čas jazdenia/.
Výuku čistenia, sedlania a uzdenia koňa je možné si dohodnúť individuálne z časových dôvodov /nechceme ukrátiť jazdca o čas strávený v sedle, keďže príprava koníka na jazdenie trvá skúseným jazdcom minimálne 15 minút a aj to len za predpokladu, že si koník tesne pred jazdou nenanesie vo výbehu „make-up“ z blata alebo prachu :) /.

Každú jednotlivú jazdeckú hodinu je potrebné si dohodnúť vopred, v závislosti od pracovného plánu OZ DARKONA. Dohodnutý termín nadobúda platnosť úhradou jazdeckej hodiny.

Jazdec je povinný nás informovať o zrušení hodiny vopred, minimálne 2 hodiny pred začiatkom jazdeckej hodiny. V prípade, že sa jazdec na hodinu nedostaví a neinformuje nás minimálne 2 hodiny pred začatím jazdy, je jazdecká hodina považovaná za odjazdenú.

Všetci jazdci do 18 rokov sú povinní jazdiť s prilbou /na hlave :) /, ideálne aj s vestou/na trupe/, pričom osobám starším ako 18 rokov sa tento outfit vrelo odporúča :). Máme dobré, pokojné, slušné a prevažne poslušné a vychované kone, ale ako všetci milovníci koní dobre vieme, sú to plaché zvieratá a vždy ich môže vyplašiť nejaká tá útočná letiaca igelitová taška, prípadne nevychovaný psík či človek. A v tom prípade je lepšie keď si prípadný možný pád odnesie prilba alebo vesta a nie hlava alebo rebrá jazdca.

Jazdecký kurz 10 hodín po 60 minút

Odporúčame pre jazdcov vo veku od 10 rokov do „kedy zdravotný stav dovolí“
Je súhrn jazdeckých hodín, pričom priebeh hodín sa mení individuálne podľa zlepšenia jazdeckých schopností, cenovo výhodnejší variant jazdy na koni, keďže od roku 2004 máme skúsenosti, že prevažná časť záujemcov o jazdenie, ktorá k nám zavítala, u nás už zostala a stala sa súčasťou OZ DARKONA. Takže, ak sme vás hneď na prvej hodine neodradili neustálym naprávaním sedu / daj päty dolu, vystri chrbát – počet detí i dospelých so zlým držaním tela stúpa každým rokom tak šialene, že ak okamžite nezačne celá populácia jazdiť na koni alebo plávať, tak budeme o pár rôčkov národ hrbatých ;-), uvoľni sa, uvoľni ruky v zápästí a podobne/, prípadne miernym vtipom odľahčeným vysvetľovaním prečo sú tieto naše rady pre vás dôležité, tak je pre vás určite jazdecký kurz vhodný. :)
Výhodou kurzu okrem ceny je, že Vami vybrané termíny budete mať zarezervované pravidelne až do ukončenia kurzu, v prípade zakúpenia každého ďalšieho kurzu do celkového ukončenia jázd.

Jazdec je povinný nás informovať o zrušení hodiny vopred, minimálne 2 hodiny pred začiatkom jazdeckej hodiny. V prípade, že sa jazdec na hodinu nedostaví a neinformuje nás minimálne 2 hodiny pred začatím jazdy, je jazdecká hodina považovaná za odjazdenú.

Darčekový poukaz 10 hodín

Odporúčame pre jazdcov vo veku od 10 rokov do „kedy zdravotný stav dovolí“
Ideálny darček pre Vašich blízkych. Vkusne upravená darčeková poukážka vhodná ako darček k narodeninám, výročiam či pod stromček. Máte možnosť vybrať si z poukážok publikovaných na stránke len o pár riadkov nižšie. Darčekový poukaz vám podľa vášho želania buď pošleme na mail najneskôr do 48 hodín od objednávky alebo vytlačíme a odovzdáme osobne v našej prevádzke podľa dohody.
Darčekový poukaz je možné vyrobiť na menší počet hodín, ale cena bude podľa ceny jazdeckej hodiny bez zľavy.

Jazdec je povinný nás informovať o zrušení hodiny vopred, minimálne 2 hodiny pred začiatkom jazdeckej hodiny. V prípade, že sa jazdec na hodinu nedostaví a neinformuje nás minimálne 2 hodiny pred začatím jazdy, je jazdecká hodina považovaná za odjazdenú.

Členstvo „1“:

Odporúčame pre jazdcov vo veku od 10 rokov do „kedy zdravotný stav dovolí“
Máte záujem o to prežiť s koňmi viac ako len jazdenie? Chcete poznať ich denný režim, ich návyky, povahové vlastnosti, čo majú radi a čo nie? Vytvoriť si s koňom vzťah? Spoznávať ich myslenie, rozumieť ich správaniu a naučiť sa všetko o starostlivosti o koňa a jeho celkovom manažmente? Nemáte strach z kôpky hnoja, nebojíte sa vziať do ruky lopatu a vyhnojiť box, či pozametať stajňu? Alebo povodiť koňa pri akciách, či pridržať v sedle dieťa? Vziať koňa popásť na trávu alebo osprchovať, keď sú horúčavy?
Potom je toto členstvo pre vás. Členovia OZ DARKONA sa starajú spoločne o kone aj v čase keď sa práve nejazdí. Starajú sa o ich pohodlie a komfort, čistia, sedlajú a uzdia, pripravujú kone na pracovný režim, pomáhajú pri výcviku. Členovia OZ DARKONA majú zvýhodnené jazdenie v počte minimálne 4 hodiny mesačne, možnosť vychádzok do terénu, účasť na aktivitách ako natáčanie reklám, seriálov alebo filmov ako aj na rôznych vystúpeniach.

Členstvo sa udeluje individualne. O člestvo je možné požiadať po absolvovaní aspoň jedného 10hodinového kurzu

Člen sa zaväzuje k pravidelnej podpore združenia členským príspevkom a pravidelnou aktivitou pri činnosti združenia, podaním prihlášky a uhradením členského príspevku po prijatím predsedníctvom OZ DARKONA.

\

Jazdec je povinný nás informovať o zrušení hodiny vopred, minimálne 2 hodiny pred začiatkom jazdeckej hodiny. V prípade, že sa jazdec na hodinu nedostaví a neinformuje nás minimálne 2 hodiny pred začatím jazdy, je jazdecká hodina považovaná za odjazdenú.

Členstvo „2“:

Odporúčame pre jazdcov vo veku od 18 rokov do „kedy zdravotný stav dovolí“
Vhodné pre skúsených jazdcov, ktorí však pracujú do neskorých popoludňajších hodín, nemajú dostatok času na starostlivosť o kone, ale chcú pravidelne jazdiť. Jazdy si možno dohodnúť na pravidelné termíny, s ktorými sa ale podľa možnosti dá pracovať. V dohodnutom termíne bude pre jazdca pripravený, nasedlaný a ľahkou jazdiarenskou prácou uvoľnený kôň. Jazdec po jazde odovzdá vykrokovaného koňa a o jeho odstrojenie a očistenie sa postaráme my. Prvé jazdy prebiehajú pod dozorom dospelého inštruktora, aby sa zachoval celkový manažment koňa, tak ako je kôň zvyknutý a nedochádzalo k zbytočnému preťaženiu alebo úrazom či zraneniam koňa. Jazdec je povinný nás informovať o zrušení hodiny vopred, minimálne 2 hodiny pred začiatkom jazdeckej hodiny. V prípade, že sa jazdec na hodinu nedostaví a neinformuje nás minimálne 2 hodiny pred začatím jazdy, je jazdecká hodina považovaná za odjazdenú.

Upozorňujeme, že v prípade nevhodného počasia /silný dážď, nárazový vietor, mrznúci dážď/, alebo nevhodný podklad jazdiarne po daždi či mraze / rozmočený alebo zamrznutý/, jazdecké hodiny sa presunú na náhradný termín z dôvodu bezpečnosti jazdcov a koní! Jazdci budú vopred upozornení sms správou alebo emailom.

Radi uvítame každého, koho zaujímajú kone ako také a jazdenie na nich vníma ako spoločnú aktivitu, pri ktorej je dôležitá spokojnosť nielen jazdca ale najmä koňa.

Kurz odporúčame vyjazdiť do troch mesiacov od absolvovania prvej hodiny.

Platnosť darčekovej poukážky či jazdeckého kurzu je rok odo dňa zakúpenia.